Atrakcje dla dzieci-Kołobrzeg

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu i okolicy

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu to temat, który pojawia się każdego roku wraz z początkiem sezonu turystycznego. Jeżeli pogoda dopisuje, nie ma problemu. W Kołobrzegu mamy przecież piękne plaże, molo zachęcające do spacerów i całe mnóstwo atrakcji dla dzieci w jego okolicy.
Dmuchane zamki, poduchy do skakania, trampoliny i inne tego typu miejsca przyciągają najmłodszych jak magnes. Jednak nic nie zastąpi kąpieli w morzu i budowania zamków z piasku.

Niestety sprawa się komplikuje, gdy pogoda spłata nam figla. Nad Bałtykiem nie jest to nic szczególnego, więc nie dziwi mnie fakt, że właśnie temat atrakcji dla dzieci najczęściej poruszają turyści, pisząc do mnie z prośbą o radę.

Ponieważ w Kołobrzegu mieszkam od momentu, gdy moi synowie mieli 2 i 5 lat, temat atrakcji dla dzieci przerobiłam osobiście. Szczerze mówiąc, nie ma ich tak wiele, jak oczekiwalibyśmy po kurorcie tej wielkości.

Gdy zaczyna padać deszcz, warto się zastanowić, co robić z najmłodszymi. Aby Wam to ułatwić, postaram się opisać kilka miejsc, które odwiedzałam z moimi dziećmi. Nie będzie to jednak post reklamowy dla opisanych miejsc, lecz raczej moja subiektywna ocena z perspektywy rodzica.

Moje ulubione atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu i okolicy.

W tej części pojawią się miejsca, w których można spędzić z dzieckiem co najmniej godzinę, nie nudząc się. Tylko takie należą do moich ulubionych 🙂

1. Sala Zabaw "Piotruś" (ul. Łopuskiego 36)

Attraktionen für Kinder in Kolberg/Kołobrzeg - Indoorspielsaal Piotrus

Być może nie każdy o tym wie, ale w centrum miasta, w hali „Millenium”, przy ulicy Łopuskiego 36 znajduje się duża i bardzo przyzwoita sala zabaw dla najmłodszych. Na terenie obiektu mieści się kawiarenka, w której rodzice mogą spokojnie napić się kawy czy herbaty, obserwując jednocześnie bawiące się dzieci. Znajdziemy tu też szatnię i toalety.

W bawialni mamy bardzo dużo torów przeszkód, ciekawe trasy wspinaczkowe, kilka dmuchanych zamków i inne, podobne atrakcje dla dzieci. Myślę, że żaden maluch nie będzie się tu nudził.

Sala zabaw działa od godziny 11.00 do 19.00.

Aktualny cennik znajdziesz TUTAJ.

2. Aquapark Milenium (ul. Łopuskiego 38)

Attraktionen für Kinder in Kolberg/Kołobrzeg - Aquapark Milenium

Jeśli myślimy o wizycie na basenie w Kołobrzegu, to Basen Milenium jest zwykle pierwszym wyborem. Aquapark w centrum miasta, tuż obok Sali Zabaw „Piotruś”, nie jest duży, ale posiada kryty basen sportowy i rekreacyjny oraz brodzik dla dzieci. Wyposażony jest również w trzy wanny jacuzzi i dwie zjeżdżalnie. Jego niewątpliwym atutem jest też cena, gdyż rodzina 2+1 zapłaci w sezonie letnim za godzinny pobyt 53 zł. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje natomiast 24 zł za godzinę, a bilet dla dziecka 18 zł. W porównaniu z innymi basenami i atrakcjami dla dzieci w Kołobrzegu nie jest to duża kwota.

Szczegółowy cennik znajdziesz TUTAJ

Aquapark Milenium w Kołobrzegu

3. Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu - Hotel Arka Medical SPA (ul. Sułkowskiego 11)

Możesz się zastanawiać, dlaczego opisując atrakcje dla dzieci, wymieniam ten hotel. Nie jest to jednak przypadek. „Arka Medical SPA” ma przynajmniej kilka zalet, dla których warto odwiedzić to miejsce z dziećmi.

Zarówno hotel, jak i przyhotelowy parking są dostępne dla gości z zewnątrz. Za parking możemy zapłacić kartę przy wyjeździe, więc łatwo się tu poruszać. Jeśli chcemy dotrzeć tu autobusem z centrum, pod sam hotel podjeżdża autobus miejski nr 4. 

Teren hotelu jest ogromny. Znajdziemy tu ładny ogród ze stawem i kolorowymi rybami, a cały kompleks leży bardzo blisko plaży. Możemy więc zacząć od spaceru, a potem skorzystać z innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Gdy wejdziemy do hotelu, warto udać się od razu ruchomymi schodami do Lobby Baru. Tu możemy się czegoś napić lub zjeść deser. Przy wygodnych kanapach szybko dostrzec można stół do bilardu. Aby w niego zagrać, należy zgłosić się do recepcji, gdzie dostaniemy niezbędny sprzęt. Koszt jednej godziny gry to 15 zł.

Kolejna atrakcja to mieszcząca się na parterze ścianka wspinaczkowa. Za 30 minut wspinaczki pod okiem instruktora zapłacimy 35 zł.

Pobyt warto zakończyć w obrotowej kawiarni na ostatnim piętrze hotelu. Część podłogi, na której stoją stoliki, cały czas się wolno obraca. Dzięki temu możemy podziwiać panoramę Kołobrzegu z różnych stron. Podobno to taka jedyna kawiarnia w Polsce 🙂

Pobyt w hotelu „Arka” szczególnie polecam rodzicom nastolatków.

4. Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu - Wrotkowisko (ul. 6 Dywizji Piechoty 27)

Attraktionen für Kinder in Kolberg/Kołobrzeg - Wrotkowisko

Świetne miejsce na pobyt z dziećmi w deszczowy dzień. Najwygodniej dotrzeć tu samochodem, choć teoretycznie możemy też przyjść pieszo (ok. 2,5 km z centrum) lub podjechać autobusem miejskim nr 1. Przed budynkiem znajduje się wygodny, darmowy parking, a na dole duży sklep spożywczy „Biedronka”. Górę zajmuje natomiast lubiana przez dzieci sala do jazdy na wrotkach.

Sala do jazdy na Wrotkowisku

Zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi mogą tu wypożyczyć wrotki i jeździć nimi po sali w rytm muzyki lub zagrać w hokeja.

Atrakcje dla dzieci -Boisko do hokeja
Atrakcje dla dzieci - bawialnia
Tor z pontonami na Wrotkowisku

Poza tym w obiekcie znajduje się bawialnia dla dzieci z miękkimi  klockami i stoły do gier. Każdy młody człowiek znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Oczywiście na terenie wrotkarni znajduje się tez mała kawiarnia, gdzie napijemy się kawy, herbaty lub czegoś chłodnego.

5. Muzeum Oręża Polskiego (ul. E.Gierczak 5)

Muzeum Oręża Polskiego - wejście

Mieszczące się w centrum miasta muzeum jest sporym obiektem, w którym zapoznać się można z dziejami oręża i wojskowości. Myślę, że nie tylko miłośnicy militariów mogą ciekawie spędzić tu czas. Zbroje, mundury, różnego rodzaju broń oraz ciekawa ekspozycja plenerowa przyciągną uwagę młodych turystów. A do tego muzeum mieści się w samym centrum, na starówce, więc obejrzeć możemy też ratusz i inne położone blisko obiekty. W odległości kilkuminutowego spaceru mamy również wiele restauracji,  kawiarni oraz dwie niewielkie galerie handlowe. Muzeum Miasta Kołobrzeg z bogatą kolekcją miar i wag z całego świata też może stanowić pewną alternatywę.

Aktualny cennik znajdziesz TUTAJ.

Inne atrakcje dla dzieci i dorosłych w centrum Kołobrzegu

1. Taras widokowy na bazylice

Attraktionen für Kinder in Kolberg/Kołobrzeg - Aussichtsterrasse

Jeśli spędzamy rodzinnie czas w centrum miasta, warto wjechać windą na wieżę katedry. Podróż nie trwa długo, a na górze wszystko jest zabudowane, więc bezpieczne nawet dla najmłodszych. Ja osobiście mam ogromny lęk wysokości, ale na kołobrzeskiej katedrze czułam się dobrze.

Na górze obejrzymy eksponaty związane z historią bazyliki i miasta Kołobrzegu. Z okien podziwiać możemy też panoramę miasta i widok na morze. A dzieci zainteresuje pewnie duża makieta dawnego grodu.

Taras czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 16.00 (z przerwą od 13.00 do 14.00). Za bilet normalny zapłacimy 8 zł, a za ulgowy 6 zł.

Więcej na temat katedry przeczytasz w moim wpisie o atrakcjach Kołobrzegu w centrum.

2. Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu - Plac zabaw przy ulicy Dubois

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu - plac zabaw przy ul.Dubois

Świeżo oddany plac zabaw w samym centrum miasta to chluba Kołobrzegu. Ciekawe drewniane konstrukcje, domki, w których można się schować i ogromna pajęczyna do wspinaczki to najciekawsze z atrakcji dla dzieci w tym miejscu.

Plac zabaw przy ul. Dubois

3. Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu - Plac zabaw przy ulicy Unii Lubelskiej

Spory, ogrodzony plac zabaw z dużą ilością atrakcji dla dzieci i ławkami dla dorosłych. Moje dzieci bardzo go lubiły, gdy były małe, szczególnie z powodu znajdujących się tu figur dinozaurów. Niestety nie pomyślano tu o rodzicach i nie wypijemy tu kawy, a szkoda.

4. Oceanarium al. I Armii Wojska Polskiego 6c

Oceanarium w Kołobrzegu

Niewielki obiekt z małymi akwariami prezentującymi egzotyczne ryby. Wystaw niewiele, ale obejrzeć możemy dwa małe rekiny. Atrakcja raczej na krótki pobyt, a ceny dość wysokie. Często długo trzeba czekać w kolejce, więc każdy sam musi podjąć decyzję, czy chce spędzić tu swój czas.

5. Źródło solankowe i teren wokół Karczmy Solnej

Atrakcje dla dzieci - szopa warzelnicza

Na zachodnim brzegu rzeki Parsęty, tuż przy Karczmie Solnej, możemy dostrzec ludzi nabierających wody z małego kranika. To właśnie tutaj spróbujemy słynnej kołobrzeskiej solanki. Zaraz obok, za budynkiem karczmy, stworzono również niewielkie miejsce w stylu skansenu solnego. Możemy tym samym zobaczyć i przeczytać, jak dawniej pozyskiwano sól z wody morskiej. Warto tu zajrzeć na kilka minut i opowiedzieć dzieciom o tym procesie.

Rzeźby w skansenie solnym
Kołobrzeska solanka

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu nad morzem

Opisując atrakcje dla dzieci nad morzem, nie będę powielać informacji zawartych we wpisie o atrakcjach Kołobrzegu nad morzem. Tam przeczytacie o latarni morskiej, mieszczącym się obok niej Muzeum Minerałów oraz o porcie i rejsach turystycznych.

Tu przedstawię atrakcje przeznaczone głównie dla dzieci, których nie uwzględniłam w ogólnych wpisach.

1.Muzeum 6D, czyli Maszoperia (Ul. Rodziewiczówny 15)

Kapitan przy Muzeum 6 D
Muzeum 6 D Maszoperia w Kołobrzegu
Rybak przy Muzeum 6D

Miejsce to mieści się w samym sercu strefy nadmorskiej, przy Deptaku
Rodziewiczówny. Postać marynarza siedząca przy wejściu sugeruje nam od początku, że muzeum ma coś wspólnego z morzem i rybactwem.

Wchodząc do środka, otrzymujemy okulary 3 D, które pomagają we właściwy sposób odbierać przedstawiony nam, magiczny świat. W muzeum 6D (choć to trochę na wyrost) dowiadujemy się, co właściwie znaczy słowo maszoperia, kim był szyper i jak nazywano rybackie chaty.

Rybacki dom w muzeum 6D
Rybackie akcenty w Maszoperii

Podążając za opowieścią lektora, przenosimy się do tajemniczego świata rybackiej rodziny z początku XX wieku. Opowieść o dawnym życiu ludzi morza, ich zwyczajach, pracy i problemach towarzyszy nam  w muzeum przez cały czas. Pobyt w tym miejscu nie jest może długi, ale na mnie zrobił naprawdę dobre wrażenie. Do tego przemiła pani z obsługi opowiedziała mi kilka ciekawostek. Uważam, że warto się tu wybrać z dziećmi. Podkreślić jednak należy, że w kilku punktach pojawiają się lekko przerażające postaci lub zwierzęta. Warto być na to przygotowanym 🙂

Figura w Muzeum 6 D Maszoperia w Kołobrzegu
Kot w Maszoperii

W deszczowy dzień często zdarza się, że kolejka jest dosyć długa i trzeba trochę poczekać. Czasem, gdy do środka wejdzie grupa obcokrajowców, obsługa włącza rybacką opowieść w języku obcym (niemieckim, angielskim lub rosyjskim), zależnie od potrzeb. Wtedy nie denerwujcie się, że obcokrajowcy stojący za Wami są wpuszczani szybciej. Nie oznacza to, że obsługa lepiej traktuje gości z zagranicy. Po prostu dany pokaz odbywa się w tym momencie w ich języku, a do obiektu może wejść określona liczba osób na raz.

Cennik i szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ.

2. Ukryta Kraina (Ul.Obrońców Westerplatte 18E)

Atrakcje dla dzieci - krokodyl w Ukrytej Krainie

W bezpośrednim sąsiedztwie latarni morskiej odwiedzić możemy obiekt nietypowy, który trudno byłoby znaleźć w innych miejscowościach nadmorskich. Nie spędzimy tu zbyt długiego czasu, bo atrakcja jest przeznaczona raczej na ok. pół godziny, jednak myślę, że na dzieciach miejsce to zrobi duże wrażenie.

Odwiedzając kolorową „Ukrytą Krainę” otrzymujemy „magiczną różdżkę”, którą dzieci dotykają odnalezione w różnych miejscach gwiazdki. Po dotknięciu danej gwiazdki ukazują się różne, czasem zabawne, czasem trochę straszne postaci bajkowe. Mogą one mówić lub wydawać inne dźwięki, ale mówią wyłącznie po polsku :). Przejście wszystkich sal na pewno dostarczy wielu wrażeń małym odkrywcom.

Wilk w Ukrytaj Krainie
Mysz w Ukrytej Krainie

Myślę, że trzeba tu wspomnieć, że wchodząca razem grupa/rodzina otrzymuje tylko jedną „magiczną różdżkę”, ponieważ z powodów technicznych „czarować” można tylko jednym urządzeniem w danej sali. Inaczej doszłoby do zakłóceń. Jeśli chcecie dostać np. dwie różdżki, trzeba się rozdzielić i zwiedzać kolejne sale osobno.

Minusem jest też fakt, że nie ma tu toalety, co przy dzieciach czasem jest trudne. Najbliższa toaleta znajduje się zaraz przy latarni morskiej, ok. 200 m dalej.

3. Miasto Myszy (ul. Morska 2)

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu - Miasto Myszy

„Miasto Myszy” ulokowane jest zaraz obok „Ukrytej Krainy”. W podziemiach budynku, tuż przy porcie, przygotowano kilka niewielkich sal tematycznych, które zamieszkują różne gatunki małych, sympatycznych stworzeń. Ponad 500 myszek prezentuje się w gablotach imitujących Paryż, kosmos, dom dla lalek  czy morskie dno. Tablice informują nas również o ciekawostkach z życia tych niewielkich zwierząt.

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu - Miasto Myszy
Miasto myszy

Miejsce na pewno jest ciekawe dla dzieci, ale trzeba mieć na uwadze, że pomieszczenia są raczej ciasne, a zapach bywa uciążliwy. Wybierzcie więc taki moment na zwiedzanie, gdy nie ma tam tłumów. W przeciwnym razie wizyta może być męcząca. No i tutaj również nie skorzystamy z toalety, więc pomyślcie o tym wcześniej. Toaleta, jak już wspomniałam, jest przy latarni morskiej, 200 m dalej.

Godziny otwarcia: 10.00-21.00

Preisliste:

Dorośli: 17 zł

Dzieci: 15 zł

Bilet rodzinny: 15 zł

4. Muzeum Figur Woskowych (ul. Rodziewiczówny 1a/25)

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu

Kołobrzeskie Muzeum Figur Woskowych ulokowane jest w samym centrum strefy turystycznej, przy deptaku wiodącym na molo. Znajdziemy je kierując się na pierwsze piętro schodami wyłożonymi czerwonym dywanem. Nie różni się ono specjalnie od innych tego typu miejsc. Na niewielkiej przestrzeni obejrzymy m.in. figury znanych sportowców, muzyków i aktorów. Niektóre figury odtworzone są świetnie, inne trudno rozpoznać.

Leo Messi w Muzeum Figur Woskowych
Robert Lewandowski Muzeum Figur Woskowych

Dzieci na pewno ucieszą Smerfy i obecność bohaterów z „Epoki Lodowcowej”. Na pewno warto tu zajrzeć choć raz.

Smurfy
Epoka Lodowcowa

5. Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu (ul. Solna 1)

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu-atrakcje dla dzieci

Regionalne Centrum Kultury warto odwiedzić, gdy wiemy, że akurat dzieje się coś dla dzieci. Niestety nie ma w nim miejsca stale dostępnego dla najmłodszych. Warto jednak śledzić repertuar, by nie przegapić ciekawego spektaklu teatralnego lub seansu filmowego dla młodych turystów.

Obok budynku RCK stoją ciekawe, bardzo duże rzeźby w kształcie krzeseł z instrumentami muzycznymi. Dzieci uwielbiają się na nie wspinać, a rodzice chętnie wykonują przy nich fotografie.

Atrakcje dla dzieci - Krzesło z wiolonczelą przed RCK
Krzesło ze skrzypcami przed RCK

Aktualny repertuar RCK znajdziesz TUTAJ.

6. Park linowy (Park Teatralny)

Atrakcje dla dzieci -park linowy w Kołobrzegu

Kołobrzeski park linowy mieści się wśród wysokich drzew, tuż za budynkiem RCK. Osobiście uważam, że bardziej atrakcyjny jest on dla młodzieży i dorosłych, ponieważ trasa dla dzieci jest tylko jedna i nie ma na niej aż tyle atrakcyjnych przeszkód. Natomiast starszym dzieciom i młodzieży na pewno nie zabraknie tu adrenaliny, ponieważ niektóre trasy są bardzo wysokie i wymagające.

Cennik:

Jedna trasa:                                                                                      Dwie trasy;

Bilet normalny: 30 zł                                                                              50 zł

Bilet ulgowy (do 13 lat): 25 zł                                                                 45 zł

7. Dom do góry nogami (ul. Solna 1a)

Atrakcje dla dzieci - Dom do góry nogami w Kołobrzegu

Domy do góry nogami już na stałe wpisały się na listę nadmorskich atrakcji. Miejsce w którym wszystko postawione jest na głowie możemy odwiedzić również w Kołobrzegu. Budynek stoi odwrotnie i dodatkowo jeszcze pod skosem. Nasz błędnik zaczyna więc wariować, co przynosi niezwykłe doznania. Niestety kołobrzeski domek jest dość skromnie wyposażony, co trochę odejmuje mu uroku. Jednak, jeżeli jeszcze nie odwiedzaliście tego typu miejsca, warto tu zajrzeć, szczególnie z dziećmi.
Domek jest dość ukryty za dworcem i torami kolejowymi. Musicie przejść na drugą stronę ulicy od RCK-u i za restauracją „Fishka” skierować się w głąb parkingu.
Cena: 19 zł
Godziny otwarcie: 10.00-20.00

8. Miasteczko Rodzinne (ul. Warzelnicza 1)

Miasteczko Rodzinne to niesłychanie atrakcyjny park dmuchanych atrakcji, tuż przy Marinie Solnej. Na dużym terenie (5600 m2) umieszczono olbrzymią ilość dmuchanych zamków, torów przeszkód, tuneli dostosowanych dla dzieci i nastolatków.

Najmłodsi spędzą tu wspaniale czas w strefie „Kids”, gdzie oddadzą się zabawie w dżungli i na farmie wśród dmuchanych zwierząt. Czekają tu na nich m.in. skoczne kule, dmuchane zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, zjeżdżalnia pontonowa i płytki basen z łódeczkami.

Natomiast starsze dzieci i młodzież na pewno nie będą się nudzić w strefie ekstremalnej o nazwie „Arena Gigantów”. Tu tory przeszkód i atrakcje są o wiele trudniejsze i zadowolą zapewne nawet najbardziej wymagających klientów.

Dodatkowo na terenie znajdziemy trampoliny Euro-Bunggy, Walec Wodny, namiot z grami i zabawami.

Dodatkowe atrakcje dla dzieci w Miasteczku Rodzinnym w Kołobrzegu to również poszukiwanie bursztynu, czyli „Złota Bałtyku”, odkrywanie morskich skarbów oraz mapka atrakcji dla każdej rodziny.

Natomiast po skorzystaniu z najciekawszych punktów, możemy udać się do restauracji „Wyspa Smaków”. Zjemy tu chrupiącego kurczaka, frytki, lody lub gofry.

9. Kawiarnia Lodziarnia "Świat Lodów" (bulwar J. Szymańskiego 12)

Idźmy na lody! -krzyczą dzieci. Ale dokąd? – myślą rodzice.

No właśnie. Ten wybór wcale nie jest taki prosty. Oczywiście lokali z lodami w Kołobrzegu nad morzem nie brakuje. Jest ich właściwie całe mnóstwo. Tym bardziej trudno wybrać te najlepsze. Oczywiście każdy ma trochę inne preferencje, ale dla mnie lodziarnia „Świat Lodów” na pewno stanowi jedno z ulubionych miejsc. 

Lody są tu pyszne, a od  wyboru smaków kręci sie w głowie. Poza lodami zjemy tu też gofra i kilka innych rzeczy, a napoi też nie brakuje. 

Usiąść możemy tuż przy promenadzie z widokiem na morze lub wewnątrz. Rodzicom z dziećmi proponuję właśnie to rozwiązanie, szczególnie w niezbyt ciepły dzień. Wejdźcie do środka, a potem małymi schodkami kilka stopni w górę. Tam za drzwiami jest kolejna sala, w której znajdziecie stoliki i małą bawialnię dla dzieci. Miejsce jest bezpieczne i macie widok na bawiące się maluchy.  Może tym samym uda się wypić kawę w spokoju?

Atrakcje dla dzieci w okolicy Kołobrzegu (do 50 km)

1. Park Rozrywki „Dziki Zachód” w Zieleniewie

Dziki Zachód w Zieleniewie

Wszyscy miłośnicy westernów niewątpliwie poczują się tu u siebie. 5 kilometrów od centrum miasta, w sąsiednim Zieleniewie, czeka na nas  świat znany właśnie z tych filmów. Popularny Park Rozrywki „Dziki Zachód”  w cenie biletu zapewnia wiele ciekawych aktywności dla dzieci i dorosłych. Najpopularniejsze atrakcje to:

  • wioska indiańska
  • Western City
  • przejażdżka na koniu lub kucyku
  • autodrom
  • karuzela
  • mini zoo
  • strzelanie z łuku
  • przejażdżka quadem

i wiele innych.

Dodatkowo w okresie wakacji codziennie o godzinie 12.00 odbywa się scenka westernowa „Napad na bank”, a o 16.30 park zaprasza na „Piana Party”.

Na terenie parku nie brakuje również punktów gastronomicznych i toalet. Przed wjazdem znajduje się również parking (6zł/dzień).

„Dziki Zachód” najlepiej odwiedzić w chłodniejszy, ale suchy dzień. Na pewno możemy spędzić tu kilka godzin, bo atrakcji dla dzieci nie brakuje.

Cennik

Bilet normalny: 79 zł

Bilet ulgowy (dzieci powyżej 3 lat, młodzież, studenci, emeryci): 70 zł

Bilet rodzinny 2+1: 220 zł

Bilet rodzinny 2+2: 285 zł

Więcej informacji o parku znajdziesz TUTAJ

Z centrum miasta do Zieleniewa możemy dojechać samochodem lub autobusem miejskim nr 1 (ul. Jagiellońska, koło dworca PKP).

2. "Pomerania” Fun Park

Pomerania Fun Park- budynek

Całoroczny park rozrywki „Pomerania” to największy obiekt tego typu na Pomorzu Zachodnim. Leży on około 16 km od Kołobrzegu i składa się z kilku części. Najważniejsza z nich to olbrzymia hala zabaw o powierzchni ponad 3000 m2. W hali tej dzieci skorzystają, niezależnie od pogody i pory roku, z licznych zjeżdżalni, tras do wspinaczki, basenu z kulkami i innych atrakcji. Ofertę uzupełnia restauracja ze zdrową żywnością oraz sklepik z pamiątkami.

Pomerania- zjeżdżalnia w hali
Pomerania- restauracja

W sezonie letnim dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych czekają na zewnątrz. Znajdziemy tu m.in. wesołe miasteczko z karuzelami, Wioskę Wikingów, Mini Zoo oraz strefę wodną z dmuchanymi basenami.

Pomerania- strefa wodna
Pomerania -basen

W „Pomeranii” znajdziemy również punktu gastronomiczne i toalety, a tuż obok płatny parking (10 zł/dzień).

Na pewno warto wybrać się tu z młodszymi dziećmi, ale w pogodny dzień nie zabraknie atrakcji również dla nastolatków. Pobyt w parku trwa zwykle kilka godzin, a ceny biletów są zależne od sezonu. Aktualny cennik znajdziesz TUTAJ.

3. Park Wodny Koszalin

Atrakcje dla dzieci - Aquapark Koszalin

Park Wodny Koszalin to miejsce, które w Koszalinie odwiedzam regularnie. Pomimo tego, że w Kołobrzegu mamy dwa aquaparki i wiele basenów w hotelach, żaden z nich w moich oczach nie dorównuje temu w Koszalinie. Tę opinię podzielają też często moi goście z innych miast, więc uznałam, że warto o tym wspomnieć.

Ale do rzeczy. Koszaliński park wodny to kompleks basenów rekreacyjnych wewnętrznych z kilkoma jacuzzi, zjeżdżalniami o różnym stopniu trudności, rwącą rzeką, płyciutkim, pełnym atrakcji basenem dla maluchów i bardzo lubianą przez dzieci górą do wspinaczki. Poza tym znajdziemy tu, wydzielony w osobnej strefie, basen sportowy oraz całą, bardzo przyjemną strefę basenowo – rekreacyjną na zewnątrz. Można tu skorzystać z dwóch ogrzewanych basenów, zjeżdżalni, małej rwącej rzeki, masaży wodnych i wygodnych leżaków. Strefa ta obfituje również w różnorodne atrakcje dla młodszych i starszych dzieci. W kompleksie znajduje się też strefa saun i klub fitness. A dodatkową zaletą jest bardzo dobra restauracja „Mniam Mniam” z przystępnymi cenami.

Wielką zaletą koszalińskiego aquaparku jest również fakt, że przewidziano przed nim bardzo duży parking. Jest on wprawdzie płatny, ale ceny nie są wygórowane. Podobnie przystępna jest oferta cenowa samego parku w porównaniu z niewielkimi basenami w miejscowościach nadmorskich. Rodzina 2+1 spędzi tu 3 godziny za 130 zł i nie będzie się nudzić. Wszystkie aktualne ceny biletów znajdziesz tutaj: https://aquapark.koszalin.pl/cennik/

Mam nadzieję, że przedstawiona powyżej lista atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu ułatwi Wam wypoczynek, a najmłodszym turystom dostarczy sporo radości. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz