O nas

Cieszymy się, że jesteś tu teraz z nami! Chcemy Ci przekazać najważniejsze informacje o nas, autorkach tego bloga. 

Ania i Magda- autorki bloga Pommernreise.com

A więc zaczynajmy!

Piszą dla Ciebie: 

Ania – germanistka, od wielu lat związana z Pomorzem. Rodowita kołobrzeżanka (o Kołobrzegu piszę dla Ciebie TUTAJ) z dużym zacięciem turystycznym i miłością do książek. Wielbicielka pływania, plażowania i kontaktu z naturą. Prywatnie żona i matka dwóch nastoletnich synów.

Magda – wielbicielka kryminałów i fotograf amator. Z wykształcenia magister historii, specjalizująca się w historii Pomorza.  Na co dzień pracująca mama trójki dzieci. Od wielu lat mieszkanka Darłowa

Co nas łączy? 

Obecnie razem tworzymy bloga o Pomorzu. Dlatego przemierzamy polskie wybrzeże od Szczecina po Gdańsk, by zdobyć aktualne informacje o każdej z miejscowości nad Bałtykiem. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze wpisy pomogą Ci zaplanować udany urlop nad morzem i wkrótce będziesz spacerować po nadbałtyckiej plaży.

Informacje o nas - Zachód słońca nad Bałtykiem

Skąd się wzięła nazwa bloga "Pommernreise"?

No, cóż… O ile nazwa ta będzie bardzo czytelna dla turysty niemieckojęzycznego, o tyle w Polsce na pewno będzie trudniej ją zapamiętać. Jednak to słowo „Pommernreise”, czyli „Podróż po Pomorzu” nie jest przypadkowe. Studiując dawniej w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, dwukrotnie miałam okazję wziąć udział w projekcie o takiej właśnie nazwie.

Wraz z uczestnikami niemieckojęzycznymi przemierzaliśmy przez kilka dni całe Pomorze, poznając jego najciekawsze atrakcje. Zwiedzaliśmy wówczas zabytki i zgłębialiśmy tajemnice wielu nieoczywistych miejsc, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Dzięki temu, poznając historię i lokalne legendy, absolutnie zakochałam się w Pomorzu, a „owocem” tej miłości jest właśnie nasz blog. 

Tak więc zapraszam Cię w naszą wspólną podróż 🙂