Zachód słońca na plaży w Sianożętach

Sianożęty

Sianożęty to niewielka miejscowość wczasowa, położona około 15 km od Kołobrzegu bezpośrednio nad morzem. Ze względu na fakt, że sąsiaduje ona z większym Ustroniem Morskim, oddalonym tylko1 km,  skorzystamy tu jednocześnie ze spokoju i wielu wakacyjnych atrakcji. 

Do Ustronia udać się możemy, spacerując plażą lub promenadą wzdłuż morza.

Przy pierwszym wjeździe w Sianożętach wita nas charakterystyczny budynek sklepu spożywczego „Słoneczko”.

Sklep "Słoneczko"

Zakwaterowanie w Sianożętach

Choć miejscowość nie jest duża, w letnisku znajdziemy kilka nowych pensjonatów, wiele ośrodków z pokojami do wynajęcia i prywatne kwatery. Okoliczne pola z roku na rok zapełniają się przede wszystkim coraz większą ilością ośrodków wypoczynkowych z domkami do wynajęcia, co niewątpliwie ma swój urok. Oferta noclegowa jest tu bez wątpienia dość zróżnicowana, jak na tak małą miejscowość.

Pensjonat w Sianożętach
Hotel Xanadu

Plaża w Sianożętach

Wejście na plażę

Plaża w Sianożętach jest czysta, szeroka i nawet w sezonie wydaje się niezbyt zatłoczona. Jej długość wynosi ok. 1400 m. Mieści się ona bardzo blisko centrum miejscowości, wystarczy kilkuminutowy spacer i już cieszymy się wodą i drobniutkim piaskiem.

Wejścia na nią z reguły są wytyczone przez las po drewnianych schodach. Wydaje się więc, że wejście z wózkiem może być trudne. Jednak pomimo tego miejscowość  lubią rodziny z dziećmi. Ważnym aspektem jest  fakt, że obok wejść zwykle znajdują się toalety.

Poza tym na plaży latem możemy skorzystać ze strzeżonego kąpieliska. Wejścia do wody są raczej łagodne, a akweny rozdzielają malownicze, drewniane falochrony.

Plaża w Sianożętach

Molo w Sianożętach

Spacerując plażą w kierunku Ustronia Morskiego, na granicy miejscowości, trafimy na wychodzącą daleko w morze, drewnianą konstrukcję. Jest to molo o długości ok. 100 m, stanowiące doskonały punkt spacerów o każdej porze dnia. Przyjemnie jest stąd również obserwować i fotografować piękne, nadbałtyckie zachody słońca.

Plaża z widokiem mola w tle

Basen w Sianożętach

Basen w hotelu Imperiall Resort&Medispa

Jeżeli pogoda nie sprzyja kąpielom w Bałtyku lub woda w morzu jest wyjątkowo zimna, możemy wybrać się na kryty basen. Hotel Imperiall Resort&MediSpa oferuje tor wodny do pływania, strefę rekreacyjną, jacuzzi, sauny, zjeżdżalnię i brodzik dla dzieci.  Basen udostępniony jest również dla gości z zewnątrz.

Cennik i więcej informacji znajdziesz na stronie: https://imperiall.pl/atrakcje-basen

Loty widokowe

Spędzając urlop w Sianożętach warto zainteresować się również ofertą aeroklubu Aeroprzystań, który organizuje loty z położonego tuż obok lotniska w Bagiczu.

Klub ten ma w swej ofercie loty widokowe nad lądem lub wodą, loty ekstremalne, a nawet krótkie loty szkoleniowe dla 1, 2, 3 lub 4 osób.

Załóżmy, że  marzy nam się odrobina adrenaliny lub przyjemnie i oryginalnie spędzony czas, na pewno warto rozważyć tę możliwość.

Więcej informacji na temat lotów i cennika znajdziesz TUTAJ: https://aeroprzystan.kolobrzeg.pl/lotnisko-bagicz

Sianożęty jako miejsce wypoczynku mają wiele zalet. Jest tu spokojnie, a wszystkie niezbędne atrakcje znajdziemy w zasięgu krótkiego spaceru. 

Miejscowość położona jest niewątpliwie niedaleko Kołobrzegu, gdzie można skorzystać z uroków największego uzdrowiska nad Bałtykiem. Więcej informacji na temat Kołobrzegu i jego atrakcji w centrum oraz nad morzem znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz