Pobierowo - Zegar Kwiatowy

Pobierowo

Pobierowo to kolejna niewielka miejscowość turystyczna, położona na wybrzeżu Bałtyku w województwie zachodniopomorskim. Choć na stałe zamieszkuje tu niewiele ponad tysiąc mieszkańców i tak jest to największa miejscowość w gminie Rewal.

Godnym uwagi jest fakt, że pomimo niewielkich rozmiarów Pobierowa  znajdziemy tu sporo ciekawych atrakcji. Przede wszystkim wypoczynek na pięknej, choć wąskiej plaży, otoczonej szerokim pasmem sosnowego lasu, każdemu turyście zapewni wytchnienie od codziennych obowiązków.

Pobierowo - atrakcje:

1. Plaża

Plaża w Pobierowie

Wspomniana już powyżej plaża w Pobierowie to niewątpliwie najcenniejszy skarb miejscowości. Od wielu lat nie bez powodu otrzymuje ona wyróżnienie Błękitnej Flagi. Ponieważ piasek jest tu drobny, a morze spokojne, to możemy liczyć na komfortową kąpiel, nawet z małymi dziećmi.

Dodatkowo na większości akwenów czuwają ratownicy, co zapewnia bezpieczny wypoczynek. Zejścia na plażę są różne, często prowadzą po schodach.

We wschodniej części miejscowości znajdziemy wejście bez schodów wyłożone betonowymi płytami. W związku z tym na plażę możemy tu swobodnie wejść z wózkiem. Takie rozwiązanie bez wątpienia ułatwia życie rodzicom z małymi dziećmi. Przy większości wejść na plażę znajdziemy również toalety publiczne.

2. Pobierowo - Ulica Grunwaldzka

Pobierowo- ul. Grunwaldzka

Przebiegająca równolegle do morza ulica Grunwaldzka to właściwie samo serce miejscowości Pobierowo. Wydaje się, że tu całą dobę tętni życie.

Istotnie większość kawiarni, barów, smażalni, ogródków piwnych i sklepików z pamiątkami znajdziemy właśnie tutaj. Tak więc każdy, kto marzy o typowej wakacyjnej atmosferze, na pewno znajdzie tu coś dla siebie.

3. Pobierowo - Papugarnia

Pobierowo - budynek papugarni

W związku z tym, że papugi to niezwykle barwne i ciekawe ptaki o dużej inteligencji, od lat fascynują one ludzi. Pobierowo oferuje nam spotkanie z nimi tuż przy plaży, w niewielkim, parterowym budynku przy ul. Jana z Kolna.

Ptaki (m.in. kakadu, ary, żako i wiele innych) latają tu swobodnie i hałasują w typowy dla siebie sposób. Jeszcze bardziej zaskoczeni będziemy, gdy  czasem usiądą nam na ramieniu.

Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o życiu i zwyczajach tych niezwykłych stworzeń, to ważnym aspektem jest dostępność przewodnika. Do naszej dyspozycji pozostaje bowiem pracownik papugarni w Pobierowie, opowiadający ciekawostki z życia papug.

Podsumowując, wizyta w papugarni dostarcza nam niezapomnianych wrażeń. Wydaje się, że może też stanowić  okazję do wykonania spektakularnych zdjęć z jednym ze  skrzydlatych przyjaciół.

Obiekt otwarty jest w sezonie letnim od 10.00 do 19.00.

Ceny biletów:

Normalny 20 zł

Ulgowy 18 zł

Więcej informacji znajdziesz na: https://papugarniapobierowo.pl/

Papugarnia

4. Pobierowo - Magiczny Domek

Pobierowo - Magiczny Domek

Niewątpliwie jest takie miejsce w Pobierowie, gdzie wszystko jest na opak. Dom stoi na dachu, a w rezultacie w środku wszystkie meble i przedmioty codziennego użytku znajdują się nad nami. Wydaje się, że grawitacja tu nie działa.

Wizyta w „domku na głowie” prawdopodobnie dostarczy każdemu niesamowitych wrażeń. Błędnik tu wariuje, po chwili jeszcze bardziej nie wiemy gdzie jest góra, a gdzie dół. Dodatkowo wizycie towarzyszy zwykle dużo śmiechu.  Reasumując, wykonane tu przezabawne zdjęcia i filmy jeszcze długo po urlopie będą stanowiły niesamowitą pamiątkę,

Więcej informacji znajdziesz na: http://magicznydomek.com/

5. Pobierowo - Dawny Hotel Seeblick

Pobierowo - Ośrodek Wypoczynkowo - Szkoleniowy Uniwersytetu Szczecińskiego

Historia Pobierowa jako atrakcyjnego kurortu zaczęła się w roku 1907.  Prawdopodobnie z inicjatywy pana o nazwisku Frohreich zbudowano pierwszy dom wypoczynkowy „Seeblick”, czyli „widok na morze”.

Data wybudowania tego hotelu, to bez wątpienia początek turystyki w Pobierowie. Hotel stanowił bowiem pierwszy obiekt oferujący miejsca noclegowe na wynajem.

Budynek ten, mieszczący się u zbiegu ulic Mickiewicza i Grunwaldzkiej odrestaurowano w latach 90-tych  XX w.. Następnie przekazano go Uniwersytetowi Szczecińskiemu i do dziś pracownicy uczelni wykorzystują go  jako centrum szkoleniowe i ośrodek wypoczynkowy.

6. Pobierowo - Oceanarium

Oceanarium

Choć oceanarium w Pobierowie to niewielki obiekt z jedna sala wypełnioną akwariami, często odwiedzane jest przez wczasowiczów. Szczególnie dzieci chętnie oglądają wystawę stworzeń zamieszkujących morza i oceany.

Groźne rekiny, kolorowe błazenki, mureny, piranie i wiele innych gatunków stanowią niewątpliwie ozdobę tego miejsca.

Oceanarium znajdziemy pod adresem: Pobierowo, ul. Grunwaldzka 35.

Działa ono w sezonie letnim w godzinach 10.00-18.00.

7. Pobierowo- Baseny

Basen w hotelu Bagińscy SPA

Jeżeli pogoda nie sprzyja wypoczynkowi na zewnątrz lub temperatura wody w Bałtyku jest za niska, możemy skorzystać z kąpieli na basenie krytym. Pobierowo oferuje również takie wodne przyjemności.

Niewątpliwie warto odwiedzić baseny w ośrodku Bagińscy SPA (basen 12m x 6m, sauna, dysza masująca) oraz w Ośrodku Wypoczynkowo-Leczniczym „Damian” (basen 16m x 8m).

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://baginscyspa.com.pl/

8. Pobierowo - Park linowy "Gibon"

Pobierowo - park linowy Gibon

Wszystkich miłośników wspinaczki zadowoli niewątpliwie wizyta w sporej wielkości parku linowym. Pobierowo posiada taką atrakcję przy ulicy Kawalerskiej.

W parku linowym „Gibon” znajdziemy przede wszystkim aż 9 tras różnej trudności i długości. Również najmłodsi znajdą tu specjalną trasę dla siebie. Poza tym do wizyty zachęca miła i w pełni profesjonalna obsługa.

Więcej informacji o parku znajdziesz na: http://www.gibonpark.pl/

 

9. Zegar Kwiatowy

Zegar kwiatowy

W centrum miejscowości, przy ulicy Mickiewicza 9 , na specjalnie usypanym wzniesieniu zainstalowano wśród kolorowych kwiatów wskazówki i tarczę zegara. Pod tą ciekawą atrakcją umieszczono też  napis Pobierowo.

Niewielki skwer z zegarem to bez wątpienia ciekawe miejsce pełne kwiatów i zadbanej zieleni. Możemy tu przede wszystkim przysiąść na jednej z ławek i korzystać z letnich promieni słońca.

10. Pomnik "Kotwica"

Pobierowo - pomnik "Kotwica"

W Pobierowie, na skwerze, przy zbiegu ulic Moniuszki i Zgody, stoi sporych wymiarów pomnik, zdecydowanie budzący skojarzenia z morzem. Wielka kotwica, opatrzona łańcuchem, może stanowić tło dla zdjęć z morskiej miejscowości.

Na placu, wokół pomnika, znajdują się również ławki i gazony z kwiatami, co zdecydowanie dodaje uroku temu miejscu.

Morze w Pobierowie

Hotel Gołębiewski

Hotel Gołębiewski w Pobierowie

Na zakończenie chciałabym przedstawić pewną, nieoczywistą atrakcję w Pobierowie. Około 3 km na zachód od centrum, w lesie, niedaleko plaży, stoi olbrzymia, niedokończona budowla. Należy ona do słynnej sieci hoteli Gołębiewski.

Obiekt miał zostać otwarty w roku 2022 jako największy hotel w Polsce. Ze względu na fakt, że w czerwcu 2022 zmarł jego pomysłodawca i właściciel sieci, Tadeusz Gołębiewski, do otwarcia nie doszło.  

Ponieważ firma wtrzymała prace budowlane, nie wiadomo co będzie dalej.  Choć hotel podobno jest wykańczany, zbyt dużego postępu prac na razie nie widać. Mam jednak nadzieję, że odwiedzimy niedługo ten luksusowy, pięciogwiazdkowy obiekt, nazywany już teraz przez niektórych „Dubajem nad Bałtykiem”.

W okolicy

Gdy odpoczywamy w Pobierowie, warto poświęcić trochę czasu na wycieczki po okolicy. Zdecydowanie polecam wizytę w oddalonych tylko o kilka kilometrów miejscowościach, które mają sporo do zaoferowania. Na naszym blogu przeczytasz o najważniejszych atrakcjach w większości nadmorskich kurortów. 

Więcej informacji o Trzęsaczu przeczytasz TUTAJ. Natomiast najciekawsze atrakcje Rewala przedstawiamy TUTAJ.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz