Park Rozrywki Leonardia

Park Rozrywki Leonardia

Park Rozrywki Leonardia to wyjątkowe miejsce położone w Krupach, 8 kilometrów od Darłowa, przy drodze na Sławno. Polecam je wszystkim, szczególnie rodzinom z dziećmi w każdym wieku. To miejsce gwarantuje dobrą zabawę i ruch na świeżym powietrzu.  

Mimo że odwiedzaliśmy je wielokrotnie, za każdym razem odkrywamy tam coś ciekawego. Ponadto właściciele dbają o to, aby w Leonardii co jakiś czas pojawiały się nowe gry i łamigłówki.

Park Rozrywki Leonardia - informacje praktyczne

Przed parkiem znajduje się duży parking, na którym za darmo można zostawić auto. Stąd tylko krok do wejścia i kasy. Bilety do Leonardii są całodzienne a park otwarty jest w sezonie letnim od 9:00 do 19:00. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość wyjścia i powrót w ramach tego samego biletu a w zasadzie opaski, którą zakładamy na nadgarstek.

Ceny biletów: dorośli 39 złotych, dzieci i seniorzy 33 złotych ( 2023 rok). Dodatkowo płatna wystawa konstrukcji Leonarda da Vinci: 13 złotych od osoby.

Przy kasie miła obsługa udziela wszelkich informacji.  Właściciele czworonogów muszą zostawić pieski w domu. Na teren parku wpuszczane są tylko psy-przewodnicy dla osób niepołnosprawnych.

Więcej informacji znajdziesz na http://www.leonardia.pl

Wystawa prac Leonarda da Vinci

Park Rozrywki Leonardia - atrakcje

Łamigłówka w Parku Rozrywki Leonardia

W Parku Rozrywki Leonardia na dużej łące rozmieszczono około stu drewnianych gier i łamigłówek, inspirowanych wynalazkami Leonarda da Vinci. Na dodatek wszystkie zostały własnoręcznie wykonane i przetestowane przez właścicieli Leonardii – państwo Mirosławę i Dariusza Sendal.

Stanowiska są bardzo różnorodne, jedne proste(często pozornie), inne bardziej skomplikowane. Są gry jeodnoosobowe, dwuosobowe a także takie przy których rywalizować może cała grupa. Znajdziesz tam bez wątpienia flipery, bilard holenderski, balansery, klocki, wyrzutnie, adwersarz czy kałkan. Dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim most który należy zbudować bez użycia łączeń, czy ogromne koło w którym można się kręcić po terenie Leonardii. 

Przy każdym stanowisku jest instrukcja opisująca zasady gry. Są też ławeczki na których jeszcze bardziej zrelaksujesz się w tym idyllicznym miejscu.

Dodatkowo przy wielu stanowiskach ustawione są pieńki, dzięki którym najmłodsi mogą w pełni korzystać z atrakcji parku.

Leonardia jedna z gier

Nasze TOP 5 w Parku Rozrywki Leonardia

Poniżej przedstawię Ci nasze ulubione gry, przy których, podczas ostatniej wizyty, spędziłam wraz z córkami najwięcej czasu. Szczerze mówiąc nie było łatwo wybrać tylko pięć, gdyż każde stanowisko jest interesujące i godne uwagi. 

1. kałkan

Leonardia Kałkan

Kałkan, nasza absolutnie ulubiona gra, znajduje się zaraz przy wyjściu. To nic innego jak wędki na które trzeba „złowić” kolorowe klocki i ustawić je na planszy. Wymaga skupienia, precyzji lub odrobiny sprytu 🙂 

Przy tym stanowisku może rywalizować nawet pięć osób, a wygrywa ta która pierwsza ustawi klocki na planszy. 

Gra wydaje się prosta ale to tylko pozory…. Szczególnie przy wietrze wyzwanie nie jest łatwe, gdyż haczyk zawieszony na sznurku buja się na wszystkie strony.

W głębi parku znajduje się większa, jeszcze bardziej wymagająca wersja kałkana. 

2. statki

Park Rpzrywki Leonardia - statki

Na dużym, podłużnym stole ustawione są przeszkody między którymi płyną statki z pasażerami na pokładzie. Po dwóch przeciwległych końcach zamontowane są kołowrotki. którymi trzeba kręcić aby przeciągnąć statki do bezpiecznej przystani. Wygrywa ten kogo statek dopłynie pierwszy nie gubiąc pasażera 🙂

Rywalizacja bywa zacięta ale śmiechu przy niej co nie miara. Co więcej chętnie korzystają z niej dorośli i dzieci i trudno stwierdzić kto bawi się lepiej.

3. wyrzutnia

Co znajdziesz w Leonardi

Wyrzutnia to nowość w Leonardii, która dodatkowo skradła nasze serca. Za pomocą precyzyjnie wykonanych  katapult trzeba umieścić 5 woreczków w domkach oznaczonych punktami. Katapulty są tak skonstruowane, że moja czteroletnia córka bez problemu sobie z nimi radziła 🙂 Oczywiście była najbardziej precyzyjna i jej woreczki bez trudu lądowały we właściwym miejscu. 

Gra ćwiczy celność i koncentrację. A niejednokrotnie również cierpliwość. 

4. Krowy 🙂 w Parku Rozrywki Leonardia

Drewniane krowy w leonardi

To miejsce w Leonardii dostarczy Wam z pewnością dużo dobrej zabawy i salwy śmiechu. O co chodzi? Zabawa polega na tym by sterować drewnianą krową tak żeby strącić ustawiony na pieńku pionek. Następnie, piłkę zawieszoną na sznurku trzeba umieścić w kance. Wydaje się proste? Jednak wcale nie jest. Sznurek się plącze, piłka lata na wszystkie strony, a my próbujemy i próbujemy…. Mamy przy tym wiele frajdy i nie poddajemy się. Wreszcie się udaje! 

5. Rzut do celu

Rzut do celu

Ta gra bez wątpienia wciąga do zabawy całe rodziny, dużych i małych. Zasady są bardzo proste. Trzeba umieścić niebieskie obręcze na środku drewnianej konstrukcji, stojąc w niewielkiej odległości. Zabawa, ćwicząca celność i koncentrację, pochłonęła nas bez reszty. 

Pracownia Leonarda da Vinci

Pracownia Leonarda da Vinci

Nazwa parku pochodzi bezsprzecznie od wybitnego człowieka renesansu Leonarda da Vinci. To jego konstrukcje zainspirowały właścicieli do stworzenia wielu gier i łamigłówek. Były inspiracją do stworzenia miejsca, gdzie całe rodziny mogłyby spędzić ciekawie czas na wspólnej zabawie. 

Z tego powodu nie dziwi pracownia Leonarda w tym miejscu. Można w niej złożyć modele wizjonerskich konstrukcji mistrza. Jest to ciekawe doświadczenie, szczególnie dla najmłodszych, którzy mogą uczyć się podczas zabawy. 

Wejście do pracowni nie wymaga dodatkowych opłat. 

Park Rozrywki Leonardia - strefa odpoczynku

Odpoczynek w Leonardii

Na wizytę w Leonardii warto przeznaczyć sporą część dnia. Szczególnie, jeżeli chcecie spróbować każdej z ponad stu gier. Jeżeli w między czasie zgłodniejecie, gospodarze pomyśleli również o tym. W Leonardii znajdziecie zadaszone miejsce gdzie można zjeść i odpocząć. W sklepiku nieopodal kasy kupicie kawę, herbatę, drobne przekąski a także pamiątki. Wyznaczono też miejsce na ognisko oraz strefę relaksu z leżakami.

Na terenie Leonardii skorzystacie również z czystych, zadbanych toalet. 

Na koniec....

Park Rozrywki Leonardia to ciekawa alternatywa dla plaży czy zwiedzania zabytków. To miejsce stworzone z pasją, gdzie zrelaksujesz się na łonie natury, poćwiczysz koncentrację i rozwiniesz kreatywność. Tu bez wątpienia spędzisz miło czas z dala od elektronicznego świata. Przekraczając próg Leonardii, mam wrażenie, że czas się zatrzymał. Ciekawa jestem jakie będą Wasze odczucia po odwiedzinach w tym wyjątkowym miejscu 🙂

Na zakończenie…. odwiedzając park w słoneczny dzień nie zapomnijcie o nakryciu głowy. Na terenie Leonardii są drzewa ale niektóre stanowiska nie są zacienione.

Leonardia gra zręcznościowa
Jedna z gier w Parku Rozrywki Leonardia

Podobne wpisy

Dodaj komentarz