Plaża w Dziwnówku

Dziwnówek

Dziwnówek to niewielka, nadmorska miejscowość wypoczynkowa położona 3,5 km na wschód od Dziwnowa. Te dwie miejscowości łączy szeroka ścieżka spacerowo-rowerowa poprowadzona między morzem, a Zatoką Wrzosowską.

Wszystkie hotele i ośrodki wczasowe w Dziwnówku umieszczone są wśród sosnowych drzew, co nadaje wiosce szczególnego uroku.

Dziwnówek - plaża

W kurorcie tym znajdziemy spokój, prawdziwą przestrzeń do relaksu wśród zieleni, ale  również kilka godnych zainteresowania atrakcji.

Plaża

Plaża i morze w Dziwnówku

W Dziwnówku czeka na nas piękna, biała, strzeżona plaża z delikatnym piaskiem, co jest niewątpliwym atutem miejscowości. Łagodne wejście do bardzo czystego w tym miejscu morza stanowi zachętę do kąpieli i plażowania. Dno morskie jest czyste, gładkie i długo dość płytkie, co ułatwia kąpiel z dzieckiem.

Dziwnówek - plaża z lasem w tle

Pomimo tego, że miejscowość jest niewielka, na plaży znajdziemy akweny z pełną opieką ratowników, a w okolicy zejść zapewne trafimy na jakąś toaletę.

Warto również wspomnieć, że zejścia na plażę w Dziwnówku są w większości łagodne i pozbawione schodów. Bez problemów mogą więc z nich korzystać rodzice małych dzieci, które jeżdżą w wózku.

Dziwnówek - zejście na plażę

Dziwnówek - zegar słoneczny na promenadzie

Dziwnówek zegar słoneczny

W Dziwnówku znajdziemy również duży metalowy zegar słoneczny o spiralnym kształcie, który ozdabia szeroki deptak. Pokazuje on dokładny czas i często stanowi ciekawe tło do wakacyjnych zdjęć. Tuż obok niego podziwiać możemy fontannę w formie wytryskujących z chodnika strumieni wody, oświetlonych kolorowo wieczorową porą. Wokół zegara i fontanny stoją ławki i leżaki, na których można odpocząć nie tylko w upalny dzień.

Promenada rozciągająca się przy zegarze jest przyjemną, nowoczesną strefą wypoczynkową wyposażoną w miejsca do wypoczynku. Nie brakuje tu również pięknie utrzymanej zieleni, co dodaje uroku temu miejscu. 

Dziwnówek - promenada

Dziwnówek - Replika latarni morskiej

Dziwnówek - replika latarni

Replika latarni morskiej w centrum miejscowości również przykuwa uwagę turystów. Nigdy nie było tu wprawdzie prawdziwej latarni, ale długo miała tu swą siedzibę popularna kawiarnia. Obecnie mieści się tu sklep z pamiątkami, który przyciąga turystów.

Basen w ośrodku Jantar Wellness&SPA lub hotelu Maximus

Basen w hotelu Jantar Wellness&SPA

Jeżeli pogoda nie sprzyja plażowaniu lub woda w Bałtyku wydaje się zbyt zimna, warto odwiedzić hotel Jantar Wellness&SPA przy ulicy Wolności 5 lub hotel Maximus przy ulicy Morskiej. W obu obiektach mamy dostęp do kompleksu basenowego, z którego możemy tu skorzystać. W ich skład wchodzi basen rekreacyjny, jacuzzi, łaźnia parowa, sucha sauna i brodzik dla dzieci. 

Więcej informacji o hotelu Maximus znajdziesz tutaj: https://www.maximus-spa.pl/spa

Dziwnówek - Inne atrakcje

Dziwnówek - centrum

Oczywiście w miejscowości nie brakuje również kawiarni, restauracji i budek z lodami. A dzieci znajdą tu dmuchane place zabaw i inne tego typu nadmorskie atrakcje.

Miłośnicy sportów wodnych natomiast mogą uprawiać kajakarstwo, pływać na rowerach i nartach wodnych lub skorzystać z mieszczącej się przy brzegu Zatoki Wrzosowskiej szkółki windsurfingu.

Jeśli odpoczywasz w Dziwnówku, niewątpliwie warto odwiedzić sąsiedni Dziwnów oraz oddalone o kilkanaście kilometrów miejscowości nadmorskie Pobierowo, Trzęsacz czy Rewal.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz