Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo to miejscowość położona  tuż obok kołobrzeskiej dzielnicy Radzikowo. Wieś o charakterze turystycznym coraz bardziej przynależy do Kołobrzegu. Właściwie jest już często traktowana jak kolejna dzielnica tego największego, polskiego uzdrowiska. Wielu kołobrzeżan właśnie tu przyjeżdża na plażę, by uniknąć tłumów typowych dla plaż w centrum miasta.

W Grzybowie panuje wakacyjny, luźny klimat. Raczej nie zobaczymy tu wystrojonych turystów na deptaku ani nie trafimy do eleganckiego klubu.

Atrakcje w Grzybowie

Centrum Grzybowa stanowi ulica Nadmorska, przy której umieszczone są prawie wszystkie bary, restauracje, lodziarnie, kawiarenki i sklepiki z pamiątkami. Typowe nadmorskie pamiątki  niewątpliwie łatwiej tu kupić niż w Kołobrzegu.

Wpisy na temat atrakcji w Kołobrzegu znajdziesz TUTAJ i TUTAJ

Trafimy też bez wątpienia na sezonowe wypożyczalnie gokartów, salony gier, dmuchane place zabaw dla dzieci. Tu wszędzie jest blisko i swojsko.

Dodatkowym atutem miejscowości jest możliwość zaparkowania za darmo na większości bocznych uliczek. I wydaje się, że właśnie za to m.in. tak bardzo cenią Grzybowo kołobrzeżanie, umęczeni często brakiem parkingów w okolicy plaży w swym mieście.

Plaża w Grzybowie

Grzybowo - plaża w słoneczny dzień

Jednak główną atrakcją Grzybowa jest piękna, czysta, niezatłoczona plaża z łagodnym wejściem do przejrzystego Bałtyku.

Do plaży prowadzi przez las kilka mniejszych lub większych wejść. Około 700 m stanowią akweny strzeżone, na których znajdziemy nie tylko opiekę ratowników, ale również wypożyczalnie leżaków i bar z napojami oraz inne  sezonowe, plażowe atrakcje.

 

Grzybowo - Wydmy i wejścia na plażę

Wejście na plażę
Grzybowo- trawa na wydmie
Grzybowo - sosna na wydmie

Główne wejście zakończone wysoko położonym, nowoczesnym  tarasem widokowym, wyposażonym również w windę dla niepełnosprawnych, znajduje się na przedłużeniu ulicy Plażowej.

Na końcu tej ulicy, tuż przed wejściem w las w kierunku morza, wybudowano ostatnio spory, bezpłatny parking, na którym najczęściej nawet w sezonie letnim, można znaleźć wolne miejsce.

Rowery w Grzybowie przy wejściu na plażę

Rowerowe Grzybowo

Przy ostatnim zejściu na plażę od strony zachodniej, przy bardzo uczęszczanej ścieżce rowerowej między Kołobrzegiem i Dźwirzynem, możemy podziwiać kolejną atrakcję – dwa wielkie metalowe rowery, na które uwielbiają wspinać się dzieci. Podkreślają one znaczenie turystyki rowerowej w tym rejonie wybrzeża.

Z Grzybowa bardzo szybko dojedziemy do Kołobrzegu i dalej w stronę wschodnią. Przede wszystkim jednak proponuję wybrać trasę w drugim kierunku.

Trasa rowerowa przez wydmę w Dźwirzynie

Już odcinek do Dźwirzyna, przebiegający skrajem pięknego, sosnowego lasu dostarczy każdemu rowerzyście wiele przyjemności. Natomiast nowa ścieżka rowerowa w Dźwirzynie to niezwykle malowniczy odcinek trasy, przebiegający przez słynną wydmę obok hotelu Havet. Więcej na temat atrakcji w hotelu znajdziesz tu: https://www.havethotel.pl/

A dalej możemy jechać równie przyjemnie do kolejnych wczasowych miejscowości, delektując się jedyną w swoim rodzaju, nadmorską przyrodą.

W Grzybowie możemy również odwiedzić jedną z restauracji lub kawiarni. Osobiście polecam „Nóż, widelec, łyżka” oraz „Tu i teraz”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz