Łeba – atrakcje
Atrakcje w Łebie przyciągają każdego roku nad polskie morze rzesze turystów. Wypoczywają tu zarówno ludzie lubiący szum fal i relaks na plaży, jak i pasjonaci niezwykłej przyrody.
Położone niedaleko miasta ruchome wydmy stanowią unikatowy krajobraz w skali europejskiej, więc wiele osób przyjeżdża tu specjalnie po to, by odwiedzić ten pustynny krajobraz w Słowińskim Parku Narodowym.
Innym czynnikiem przyciągającym tu turystów, szczególnie tych z dziećmi, są atrakcje w parkach rozrywki w Łebie.
Tak czy inaczej warto tu zajrzeć. A jeżeli interesują Cię dodatkowe informacje o mieście, przeczytaj nasz wpis o Łebie TUTAJ.
Table of Contents
Toggle1. Atrakcje w Łebie - Ruchome wydmy
Atrakcje w Łebie zaczniemy poznawać od czegoś, co trudno znaleźć w innym miejscu. Ruchome wydmy to rzadkie zjawisko przyrodnicze, będące unikatem nie tylko w skali kraju, ale również w całej Europie. Ogromne, rozległe obszary (ponad 500ha) wydmowe, tworzą niesamowity krajobraz, zbliżony do pustynnego.
Tego miejsca po prostu nie możesz ominąć!
Atrakcje w Łebie - Jak powstają ruchome wydmy?
Drobiny piasku wyrzucane z morza pod wpływem wiatru przemieszczają się, po osuszeniu, w głąb lądu tworząc niesamowite formy.
Ruchome wydmy w Łebie w swej najwyższej części umieszczone są na mierzei, między Morzem Bałtyckim a jeziorem Łebsko. Najwyższe wzniesienie, czyli Wydma Łącka ma ponad 40 m wysokości nad poziomem morza. Nie możemy podać dokładnych danych, ponieważ teren ten podlega ciągłym zmianom. Piasek w tej części wydmy przemieszcza się o ok. 2-10 m/rok w kierunku wschodnim i południowo –wschodnim.
Wynika to z działalności wiatrów w tym regionie, które najczęściej wieją z zachodu lub północnego zachodu. W wyniku takiego ruchu piasku niektóre wydmy docierają do wód jeziora Łebsko.
Atrakcje w Łebie - Wydma Łącka
Jak intensywny jest ruch piasku możemy się przekonać, poznając źródło nazwy najwyższej z wydm. Wydma Łącka, bo o niej mowa, zawdzięcza swą nazwę wiosce Łączka, która około 300 lat temu została w całości zasypana przez piasek.
Ponieważ z centrum Łeby do najwyższych i najbardziej malowniczych wydm mamy około 9 km w jedną stron, warto zastanowić się, jak chcemy się tam dostać. Jest kilka możliwości i jak to zwykle bywa, każda ma wady i zalety. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od wybranej opcji, musimy zakupić bilet do Słowińskiego Parku Narodowego.
Jak dostać się na wydmy?
Pieszo
Idąc pieszo, potrzebujemy na taką wycieczkę około 5-6 godzin. W jedną stronę wędrówka będzie trwała około 2 godziny. Możemy wybrać się na wydmy wędrując szlakiem czerwonym przez miasto, a potem przez las. Na samych wydmach warto spędzić przynajmniej godzinę, delektując się urokiem dzikiej przyrody. Jeżeli zechcesz wspiąć się na sam szczyt, w nagrodę zobaczysz w tle jezioro Łebsko i Morze Bałtyckie. Powrót zaplanujmy tą samą drogą lub plażą.
Rowerem
Bardzo popularną opcją jest wycieczka własnym lub wypożyczonym w Łebie rowerem. W miasteczku trafimy bez wątpienia na jedną z licznych wypożyczalni. Dobrą, choć nie najtańszą opcją jest też rower elektryczny. Możesz go wypożyczyć np. tutaj: http://ecoleba.pl/
Wycieczka rowerem również wiedzie z centrum szlakiem czerwonym. Wydma Łącka powita nas prawdopodobnie po około 30 minutach. U stóp wydmy są specjalne miejsca, w których możemy zostawić rower.
Autem
Kolejną możliwością odwiedzenia wydm jest wycieczka samochodem do miejscowości Rąbka. Tu na jednym z dużych parkingów za opłatą (między 8 zł a 13 zł) możemy zostawić auto i wejść na teren parku narodowego. Stąd od Wydmy Łąckiej dzieli nas około 5 km, a więc godzina wędrówki przez las w jedną stronę.
Jeżeli nie mamy ochoty lub możliwości na tak długi spacer, tuż obok parkingu znajdziemy miejsce, z którego za opłatą odjeżdżają meleksy dowożące turystów pod samą wydmę.
Cennik opłat za wejście do Słowińskiego Parku Narodowego i za parkingi znajdziesz tutaj: https://slowinskipn.pl/pl/cennik-turystyka/oplaty-za-wstep.html
Muzeum Wyrzutnia Rakiet – Tajny Niemiecki Poligon doświadczalny w Łebie
Jeżeli interesują Was militaria, bez wątpienia warto wspomnieć, że na trasie między Rąbką a wydmami znajduje się Muzeum Wyrzutnia Rakiet. Nad Bałtykiem liczne atrakcje militarne występują nie tylko w Łebie, ale też koło Ustki i na Wyspie Wolin.
Tutaj, na wydmach, na byłym, tajnym niemieckim poligonie z 1940 roku prezentowane są zarówno rakiety z różnych okresów wojny, jak i ich montażownia. Dodatkowo zwiedzać możemy bunkry i wspiąć się na wieżę widokową (jeśli akurat będzie otwarta).
Cała atrakcja nie jest duża i pobyt w niej zajmie nam około 30 minut.
Kończąc, warto wspomnieć, że na całej trasie tylko w tym miejscu znajdziemy punkt gastronomiczny. Reszta trasy, jak przystało na park narodowy, jest zupełnie pozbawiona takich atrakcji. Jeżeli więc chcecie się czegoś napić, posilić się lub skorzystać z toalety, można się tu zatrzymać.
2. Plaża
Opisując atrakcje w Łebie, nie sposób nie wspomnieć o plaży, bo prawdopodobnie dla niej przyjeżdża tu bardzo wielu turystów. 10 kilometrów piaszczystej, szerokiej, naturalnej przestrzeni dzieli na dwie części, wschodnią i zachodnią, rzeka Łeba.
Niezależnie od tego, którą część wybierzemy za cel swego wypoczynku, na pewno nie będziemy rozczarowani. Piasek jest tu delikatny, morze czyste, a nad kąpielą czuwają na wybranych akwenach wykwalifikowani ratownicy. To wszystko sprawia, że plaża w Łebie to idealny cel na letni wypoczynek. Poza sezonem natomiast bezsprzecznie jest to jedno z najlepszych miejsc do długich spacerów i korzystania powietrza z pełnego jodu .
Atrakcje w Łebie - Plaża wschodnia
Plaża wschodnia przylega bezpośrednio do głównej części miasteczka i leży najbliżej większości atrakcji w Łebie. Możemy znaleźć tu wypożyczalnie sprzętu wodnego, leżaków czy plażowych, wiklinowych koszy.
Ze względu na fakt, że po tej stronie rzeki znajduje się większość hoteli i pensjonatów, jest tu też znacznie bardziej tłoczno. Po tej stronie znajdziemy odcinki pełne barów, wypożyczalni i plażowych atrakcji dla dzieci. Przy niektórych zejściach są też płatne toalety.
Jeżeli chcesz na plaży napić się piwa, posłuchać muzyki lub potańczyć, jesteś z pewnością we właściwym miejscu. Jeśli szukasz spokoju i ciszy, być może warto oddalić się od głównych wejść w centrum.
Chciałabym podkreślić również, że nad tą częścią plaży góruje znany „Zameczek”, czyli zabytkowy hotel „Zamek Łeba Resort&SPA”, stojący tuż przy morzu.
Jego usytuowanie nie jest typowe, ponieważ większość obiektów noclegowych w kurorcie jest oddzielonych od plaży pasmem wydm i nadmorskiego lasu.
Idąc od hotelu „Zamek” w kierunku wschodnim po ok. 5 km dotrzemy na odludną i spokojną plażę naturystów w Łebie.
Atrakcje w Łebie - plaża zachodnia
Podkreślić należy, że plaża zachodnia ma zupełnie inny charakter. Obszar ten w dużej mierze położony w rejonie parku narodowego przyciąga co roku tysiące turystów spragnionych spokoju i kontaktu z naturą. Szerokie połacie białego, delikatnego piasku, błękitne morze zachęcające do kąpieli i pokryte kępami traw wydmy to widok wprost idylliczny. Nie dziwi fakt, że wiele osób marzy o nim przez cały rok.
Z pewnością warto też wspomnieć, że woda w Bałtyku z tej strony miasta długo jest płytka. Przyjemna mielizna pozwala więc na bezpieczną i komfortowa kąpiel nawet z małymi dziećmi.
W związku z tym, że właśnie z tej strony plaży można spacerem dotrzeć na ruchome wydmy, wielu piechurów chętnie tu wędruje. Choć spacer nie jest krótki (8kmw jedną stronę), chętnych nie brakuje.
Z miasta na tę plażę dotrzemy przekraczając most na rzece Łeba i kierując się dalej ulicą Jachtową.
3. Atrakcje w Łebie - Port morski
Port morski to kolejna z ciekawych atrakcji w Łebie, wręcz niezbędna w nadbałtyckim mieście. Położony jest przy ujściu rzeki Łeby do Morza Bałtyckiego. Pełni on funkcję rybacką i turystyczną.
Na miejscu możemy kupić świeżą rybę od lokalnych rybaków lub wędzoną w jednej z wędzarni położonych przy nabrzeżu.
Atrakcje w Łebie – rejsy turystyczne
Poza tym kilka firm oferuje krótkie rejsy wycieczkowe (ok. 40 minut) po Bałtyku. To niewątpliwie bardzo ciekawa atrakcja podczas urlopu w Łebie. Szczególnie mocno polecam jeden z rejsów na zachód słońca. Wspomnienia i fotografie z takiej malowniczej wycieczki umilą nam potem jesienne dni.
Więcej na temat rejsów przeczytasz tutaj: http://zeglugaleba.pl/rejsy.php
Poza typowymi rejsami wycieczkowymi kilka firm w łebskim porcie oferuje również rejsy motorówką, rejsy wędkarskie czy rejsy ekstremalne. Każdy tu znajdzie ofertę dla siebie.
Atrakcje w Łebie – port jachtowy
Gdy piszemy o porcie, nie sposób nie wspomnieć o marinie w Łebie. Tutejszy port jachtowy to prawdziwa „perełka” na polskim wybrzeżu. Swoją przystań nad Bałtykiem znajdzie tu 120 jednostek różnej długości. Ważnym aspektem jest fakt, że każde stanowisko postojowe wyposażone zostało w przyłącze wody i prądu.
Dodatkowo marina w Łebie poszczycić się może doskonałym zapleczem dla żeglarzy. W budynku znajdziemy łazienki, pralnię, saunę, restaurację oraz bar.
Jeżeli potrzebujemy zakwaterowania, to port jachtowy oferuje nam dwa komfortowe obiekty noclegowe, położone blisko pięknej plaży. A dodatkowo na terenie mariny znajdziemy pole campingowe i parking dla kamperów.
Dodatkowe informacje na temat portu jachtowego znajdziesz tutaj: http://port.leba.eu/pl/port
4. Discovery Park Łeba
Atrakcje w Łebie dla dzieci i wakacyjne przygody często rozpoczynają się właśnie tutaj. W samym centrum miejscowości, w miejscu które ciężko przegapić, pulsuje dziecięca radość i szalona rozrywka.
Otoczony zielenią świat zabawy na świeżym powietrzu oferuje wiele niesamowitych atrakcji. Niewątpliwie uwagę przyciąga od razu „Góralski Ślizg”, czyli ogromna zjeżdżalnia dla dzieci i dorosłych. Po zakupieniu żetonu wspinamy się na górę i w specjalnych „sankach” mkniemy w dół.
Poza tym skorzystać możemy z wakacyjnej nauki jazdy, wieży swobodnego spadania, autodromu czy ścianki wspinaczkowej. Małych miłośników wody miło zaskoczy spływ rzeką w łódkach lub kolorowe Bumper Boats.
Młodsi i starsi wielbiciele klocków Lego również znajdą tu coś dla siebie, korzystając z wizyty w „Łebskich Klockach”.
A dodatkowo czekają tu na dzieci karuzele, trampoliny, salon gier i plac zabaw. Spędzając urlop w Łebie z najmłodszymi na pewno warto tu zajrzeć i spędzić wesoło czas.
Więcej na temat atrakcji w Discovery Park znajdziesz tutaj: https://discoverypark.pl/
5. Sea Park Sarbsk (10 km od centrum)
Jeżeli przyjeżdżasz do Łeby, prawdopodobnie lubisz morze. A jeżeli lubisz morze, to raczej polubisz również ten park rozrywki. A już na pewno polubią go dzieci. Dla nich to jedna z najważniejszych atrakcji w Łebie.
Sea Park Sarbsk to miejsce, w którym wodny świat i jego mieszkańcy są na wyciągnięcie ręki.
Przede wszystkim spotkamy tu przesympatyczne foki, kotiki i uchatki. W tutejszym, największym w Polsce, fokarium będziemy podziwiać ich wodne show i przyglądać się karmieniu tych niezwykłych zwierząt. Różne przedstawienia o różnych porach z udziałem naszych wodnych bohaterów to prawdziwa gratka dla najmłodszych widzów.
Spacerując po terenie parku co chwilę natkniemy się na makiety morskich i oceanicznych zwierząt w oryginalnych rozmiarach. Dzięki temu szybko przekonamy się, jak długie macki ma ośmiornica lub jak duży jest rekin. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami tej wielkości, nawet tylko w postaci makiet, to niezwykłe przeżycie, szczególnie dla dzieci.
Poza tym na obszarze parku podziwiać możemy dwie repliki galeonów: galeon „Wodnik” z 1623r. i galeon ”Solen” z 1627 r. Dodatkowo drugi z nich odwrócony jest do góry dnem i zwiedzanie go od środka powoduje, że nasz błędnik szaleje. Jest to niesamowite przeżycie!
Kolejne atrakcje w tym kompleksie, położonym tuż przy Łebie, to Park Miniatur Latarni Morskich, plac zabaw czy Kolejka Pirata oraz Family Coaster.
W razie niepogody pod dachem znajdują się też trampoliny, Małpi Gaj, Kino Emocji 5 D, Oceanarium Prehistoryczne oraz Muzeum Marynistyczne.
Natomiast wszyscy głodni lub spragnieni mogą skorzystać z oferty gastronomicznej w jednym z barów.
Więcej informacji o parku znajdziesz tutaj: https://www.seapark.pl/
6.Atrakcje w Łebie - Hotel Zamek Łeba
Spacerując plażą w Łebie w kierunku wschodnim, szybko natkniemy się na stojącą przy samej plaży perełkę łebskiej architektury. Obecny hotel Zamek Łeba Resort&SPA to nic innego, jak słynny łebski „Zameczek”, występujący na wielu widokówkach.
Atrakcje w Łebie - Historia Zameczku
Historia tego najbardziej rozpoznawalnego budynku w mieście rozpoczęła się na początku XX wieku. To właśnie wtedy w 1907 na szczycie nadmorskiej skarpy wzniesiono słynny Dom Zdrojowy (Kurhaus).
Jego pierwszy właściciel, baron von Massow, niedługo cieszył się nowo wybudowanym obiektem. Ponieważ sztorm zniszczył umocnienia wydmy, budynek groził zawaleniem. Baron sprzedał go na następny dzień po sztormie nowemu właścicielowi, Maxowi Nietschke.
Nowy właściciel przez wiele lat uparcie walczył z potężnym „morskim niedźwiedziem”, czyli niebezpiecznymi sztormami na Bałtyku. Dzięki jego determinacji piękny budynek możemy podziwiać do dzisiaj.
Zameczek dziś
Bez wątpienia warto podkreślić, że obecnie jest to jedyna z atrakcji w Łebie, którą możemy nie tylko obejrzeć, ale i w niej zamieszkać.
Od kilku lat dawny Dom Zdrojowy funkcjonuje jako jedne z zabytków i jednocześnie luksusowy hotel przy samej plaży w Łebie. Wytworne wnętrza, kameralny wystrój, wyborna kuchnia i położenie w otoczeniu lasu na wydmie przyciągają wielu klientów. Dodatkowym atutem jest zapewne prywatna plaża i widok z okien na bezkresny horyzont.
Niesamowicie ciekawą historię tego budynku przeczytasz tutaj: https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/jednej-nocy-na-naszych-oczach-wydma-zniknela-dom-stanal-nad-przepascia,41,941
7. Ścieżka Czasu – Aleja Prezydentów RP
Ścieżka Czasu – Aleja Prezydentów RP to jedna z dość nietypowych atrakcji w Łebie. Tego typu miejsca nie znajdziemy nigdzie indziej.
Wzdłuż ulicy Kościuszki na sporych kamieniach umieszczono odciski dłoni kilku prezydentów RP. Miejsce to miało służyć podkreśleniu wagi urzędu prezydenta, a spacer w tym miejscu to ciekawa lekcja historii.
8. Funlandia – dmuchany park rozrywki w Łebie
Dmuchany park rozrywki Funlandia to bez wątpienia jedna z najważniejszych atrakcji w Łebie, jeśli przyjeżdżamy tu z dziećmi. W parku otwartym w 2021 roku nie sposób się nudzić bez względu na wiek.
Ponieważ obszar zabawy obejmuje aż 600 m2, widok jest naprawdę imponujący. Wielkie ścianki wspinaczkowe, wąskie tunele i długie zjeżdżalnie, to tylko niektóre z propozycji. Warto jednak zauważyć, że większość torów jest odpowiednia dla większych dzieci.
Poza tym w upalne dni w obiekcie umieszczonym w namiocie jest zdecydowanie za gorąco, więc warto zaplanować wizytę w Funlandii w chłodniejszy dzień.
Więcej informacji znajdziesz na: https://funlandia.pl/
9. Łeba Park – park dinozaurów (2,5 km od centrum)
Jeżeli wydaje Ci się, że z daleka widzisz ogromnego dinozaura, to nie, nie masz halucynacji. Znajdujesz się po prostu bardzo blisko Łeba Parku. I całe szczęście, bo miejsce to warto odwiedzić, niezależnie od wieku. Imponujący teren o wielkości 20 ha i ponad 100 gadów w skali 1:1 robią wrażenie…
Atrakcje w Łebie bez tego miejsca byłyby na pewno znacznie mniej ciekawe.
Ważnym aspektem jest też fakt, że bilety, choć nie najtańsze, obejmują wszystkie atrakcje parku.
Dinozaury i … nie tylko
Park dinozaurów w Łebie zachwyci istotnie nie tylko najmłodszych wielbicieli prehistorycznych gadów. Każdy inny członek rodziny też znajdzie tu bez wątpienia coś dla siebie. Wycieczka miliony lat wstecz, do epoki kredy, to niesamowite przeżycie.
Łeba Park zajmuje ogromny teren, zaaranżowany ścieżkami i podzielony zbiornikami wodnymi. Nad wszystkim górują faktycznie makiety gadów w ich naturalnej wielkości. Dinozaury wyglądają też czasem niespodziewanie z zza krzaka lub parkanu.
Inne atrakcje parku dinozaurów w Łebie wydają się być bardziej współczesne. Młodych odkrywców zachwyci też niewątpliwie Kopalnia Złota czy Labirynt Magicznych Luster.
Kolejne, warte odwiedzenia punkty to Zamek Strachu, Bajlandia czy Kino 7D Max.
Aktywności na świeżym powietrzu
Każdy, kto ma ochotę na odrobinę ruchu, może skorzystać z gry w mini golfa, przejść się przyrodniczą ścieżką edukacyjną lub przejechać rowerem wodnym. Natomiast miłośnicy filmów o Flinstonach chętnie przejadą się pewnie ich słynnym pojazdem.
Dodatkowo czekają tu na nas m.in. atrakcje w postaci olbrzymich zjeżdżalni pontonowych oraz wysokie na 27 m Koło Młyńskie, wyposażone w 20 kolorowych gondoli.
Informacje praktyczne
Na zakończenie trzeba wspomnieć, że na terenie parku w wielu zakątkach znajdziemy różnorodne sklepiki z pamiątkami. Jest tu też kilka restauracji, a w nich prócz typowych dań obiadowych kupimy pizzę, frytki czy hamburgery. Nie brakuje tu też toalet.
Przy parku znajduje się oczywiście darmowy parking, czynny w godzinach otwarcia obiektu.
Z centrum Łeby możemy się tu za darmo dostać jednym z elektrycznych pojazdów. Odjeżdżają one regularnie od godziny 9.00 z ulicy Wojska Polskiego (przy pizzerii Lider).
Bilety do parku zakupimy w kasie lub online na stronie: https://lebapark.pl/
10. Atrakcje w Łebie - Illuzeum
Illuzeum powstało z pasji do nauki już w 2011 roku, jako pierwsze muzeum iluzji w Polsce, dlatego niewątpliwie jest warte odwiedzenia.
Przed wejściem do niepozornego budynku, który kryje w sobie kolejne atrakcje, wita nas słynny łebski smok .
Wewnątrz podziwiać możemy różnorodne eksperymenty z pogranicza nauki i ciekawe eksponaty prezentujące iluzję optyczną. Oglądających z reguły zachwycają łamigłówki, ciekawostki i inne osobliwości. Niewątpliwą zaletą są też dokładne opisy eksponatów.
Wydaje się, że pomimo niewielkiej powierzchni, muzeum na długo może przykuć uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Więcej informacji znajdziesz tu: https://www.illuzeum.pl/
11. Adventure Golf Park (ul. Tysiąclecia 21)
Adventure Golf Park to bardzo ciekawe, zielone i kameralne miejsce na mapie atrakcji w Łebie. Po pierwsze możemy tu pograć w minigolfa w niezwykle przyjemnym otoczeniu, po drugie po prostu odpocząć od tłumów letniska wśród zieleni.
Wydaje się, że turyści w każdym wieku znajdą tu coś dla siebie, ponieważ oferta jest bardzo szeroka. Do dyspozycji graczy pozostaje 12 torów do gry o różnym stopniu trudności z wieloma ciekawymi przeszkodami .
Ponadto otrzymujemy dostosowane do wzrostu zawodników kije do gry, piłeczkę, kartki do notowania wyników i długopis. Natomiast profesjonalna obsługa w każdej chwili służy pomocą i udziela informacji.
Ważnym aspektem jest również fakt, że na terenie obiektu znajdziemy też leżaki i bar z napojami. Podczas gdy dzieci oddają się rozgrywkom w minigolfa, dorośli mogą przyjemnie oddać się relaksowi w bardzo malowniczym miejscu.
Więcej informacji znajdziesz tu: https://www.adventuregolfpark.pl/
12. Muzeum Motyli (ul. Wojska Polskiego 5a)
Istniejące w Łebie już ponad 20 lat Muzeum Motyli stanowi unikatową wystawę na polskim wybrzeżu. Niewielki budynek w centrum miasta wygląda niepozornie, ale zawiera naprawdę okazałe zbiory zgromadzone w sporych gablotach.
Podziwiać tu możemy ponad 4 tysiące okazów różnych gatunków motyli, chrząszczy, pająków a nawet skorpionów. Wszystkie są bardzo dokładnie opisane, dlatego wizyta w tym miejscu to niezwykła lekcja biologii dla odbiorcy w każdym wieku.
Niewątpliwie jednym z ciekawszych eksponatów jest największy motyl na świecie – Pawica Atlas, który swą wielkością dorównuje patelni.
Liczne ciekawostki ze świata motyli i cenne informacje o innych gatunkach przedstawione są w bardzo przystępny sposób. Na zakończenie możemy rozwiązać quiz, który pokaże nam, ile się nauczyliśmy podczas wizyty w tym niezwykłym miejscu.
Więcej informacji znajdziesz na: https://www.muzeummotyli.pl/
13. Muzeum Bursztynu (ul. Nadmorska 3b)
Kto spacerując bałtycką plażą, nie marzył choć raz, by znaleźć na niej piękny okaz bursztynu? Niestety zwykle nawet po sztormie nie wydaje się to proste.
Jednak jest w Łebie miejsce, gdzie możemy podziwiać jantar różnej wielkości, odcienia i połysku. Bezsprzecznie warto tu zajrzeć również po to, by zobaczyć, jakie cuda wykonywali ludzie z bałtyckiego skarbu już wiele lat temu.
Przede wszystkim warto zauważyć, że cała wystawa mieści się w 4 salach tematycznych. Na początku, w dwóch pierwszych salach, zapoznajemy się z historią powstawania bursztynu przed milionami lat oraz tym, co działo się w epoce lodowcowej.
Kolejna sala przedstawia bursztynowe inkluzje, czyli zatopione przed milionami lat w żywicy owady i inne drobne zwierzęta.
Na zakończenie oglądamy najwspanialsze wyroby z bursztynu, które powstawały przez wiele lat. Warto tu wspomnieć, ze wiele konfliktów w historii wywoływano właśnie po to, by mieć dostęp do „złota Bałtyku”.
Więcej informacji znajdziesz na: https://muzeum-bursztynu-w-lebie.business.site/